Áno
Nie
Jazyk:

Tvárová gymnastika

V túžbe po pevnom a zdravom  tele mnohí z nás pravidelne, či aspoň sporadicky navštívia fitness centrum, alebo si radi zacvičia v pohodlí domova. Málo z nás však vie, že rovnako, ako je dôležité precvičovať naše telo, je potrebné precvičovať aj našu tvár. Cvičenie sa týka všetkých vekových kategórií, keďže už v 25. roku  má svalstvo tendenciu meniť svoju štruktúru a pomaly ochabovať.  Prekvapivé je, že bežne nevyužívame až 51 mimických svalov, ktoré spôsobujú spomínané ochabnutie a starnutie pleti. Z toho dôvodu sa nám najčastejšie vytvárajú vrásky pri bežnej mimike, a to v okolí úst a na čele. Práve na vyhladenie spomínaných miest, ale aj celej tváre, je veľmi často vyhľadávaná drahá kozmetika a  vpichovanie botulotoxínu či iných látok, pričom výsledný efekt nie je nikdy dlhodobý. Skôr naopak,  tieto riešenia sú finančne náročné, bolestivé a zároveň môžu viesť k deformácii tváre. Tvárová gymnastika je finančne nenáročný spôsob, ako sa starať o  svoju tvár bez pomoci chémie a skalpela. 

 

Výsledný efekt cvičenia  
Pri cvičení doma môže byť naším pomocníkom zrkadlo, ale len na občasnú „kontrolu“. Práve cvičenie pri pohľade do zrkadla môže byť menej efektívne z toho dôvodu, že sa viac sústredíme na vlastný obraz, ako na samotné cvičenie.  Výsledkom pravidelného cvičenia je odstránenie dvojitej brady, vyhladenie kontúr tváre a krku,  zoštíhlenie horných a dolných líčok, napnutie svalstva v okolí hornej pery, očných vejárikov a dolného viečka.   Každá časť tváre vyžaduje pravidelné precvičovanie, čím dochádza k napínaniu a prekrvovaniu týchto partií, a tým sa zabraňuje starnutiu. Cvičením sa prirodzenou cestou podporuje regenerácia kolagénového a elasténového vlákna, ktorému vďačíme za pružnosť a pevnosť pokožky tváre.  Výsledkom cvičenia je nielen prevencia proti tvorbe vrások a ochabnutiu pokožky, ale aj korekcia menších defektov tváre spôsobených neprekrvením svalstva.  

 

 

Zaujímavosti o tvárovej gymnastike  
Priekopníčkou tvárovej gymnastiky bola mladučká Európanka Sentá M. Rungé, ktorá žila v období 2. svetovej vojny. Práve vojna zanechala na tvári mladej ženy stopy, s ktorými sa nevedela stotožniť. Po skončení vojny sa Rungé pustila do analýz a skúmania svalstva. Takto vyhotovila sústavu cvikov, ktorú spočiatku praktikovala len v úzkom kruhu priateľov. Výsledky na seba nenechali dlho čakať a okruh záujemcov sa rozširoval. V spomínanom období  plastická  ani estetická chirurgia neboli tak dostupné ako dnes, a tak dopyt po týchto cvikoch narastal. K popularite prispieval aj fakt, že toto cvičenie bolo finančne nenáročné, čo bolo v danom období obrovským plusom pre ženy všetkých sociálnych vrstiev. 

 

V roku 1959 vyšiel v prestížnom magazíne Vogue  prvý článok o tvárovej gymnastike.


Cviky tvárovej gymnastiky ako poznáme a cvičíme dnes, vychádzajú z dlhodobého formovania a vylepšovania rehabilitačných cvikov. 


Vedľajšie účinky pravidelného cvičenia spôsobujú uvoľnenie napätia v tele, a tým pôsobia upokojujúco na celé telo.  


Cvičenie doma trvá 15 minút. 


Už ste sa niekedy zamýšľali nad tým, prečo majú Japonky aj vo vyššom veku málo vrások? Dôvodom je práve pravidelné precvičovanie tvárového svalstva. 


V dôsledku hektického spôsobu života a stresu sa tvárová gymnastika teší čoraz väčšej popularite aj medzi mužmi.

 

 

Partneri

TEL. KONTAKT

+421 908 333 898

PRACOVNÝ ČAS

24 hodín v týždni

DODANIE A PLATBA

zdarma pri nákupe nad 200 EUR

VRÁTENIE TOVARU

do 14 dní bez udania dôvodu